Perechea româno-americană Monica Niculescu/Caroline Dolehide s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de tenis WTA 250 de la Nottingham
![Perechea româno-americană Monica Niculescu/Caroline Dolehide s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de tenis WTA 250 de la Nottingham Perechea româno-americană Monica Niculescu/Caroline Dolehide s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de tenis WTA 250 de la Nottingham](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/06/2014_US_Open_Tennis_-_Tournament_-_Monica_Niculescu_15103991781.jpg)
Publicat de Cosmin Meca, 9 iunie 2022, 08:51
Perechea româno-americană Monica Niculescu/Caroline Dolehide s-a calificat, ieri, în sferturile de finală ale probei de dublu a turneului de tenis WTA 250 de la Nottingham, dotat cu premii totale de 240.000 dolari, după victoria cu 6-1, 6-1 în faţa cuplului Nadia Kicenok (Ucraina)/Arina Rodionova (Australia).
Niculescu şi partenera sa au avut nevoie de doar 52 de minute pentru a obţine victoria. Favoritele numărul patru şi-au asigurat un cec de 2.350 de dolari şi 60 de puncte WTA la dublu, iar în sferturi vor înfrunta perechea Ingrid Neel (SUA)/Astra Sharma (Australia).