Connect with us

Sport

Universitatea Craiova – Unirea Slobozia, 3-0: Victorie convingătoare pentru echipa din Bănie

Published

on

Universitatea Craiova s-a impus cu 3-0 în fața echipei Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei a 11-a din SuperLiga. Oaspeții au avut prima oportunitate a meciului, când Afalna a ratat o șansă bună în minutul 7, șutând mult peste poartă. Gazdele au replicat printr-un șut slab al lui Mitriță (30) și o lovitură de cap ratată de Koljic (36), dar au deschis scorul prin Baiaram (38), care a marcat din centrarea lui Ivan.

Același Baiaram a reușit să înscrie din nou în minutul 42, ducând scorul la 2-0 cu o lovitură de cap din apropierea porții. Atacantul nu mai marcase pentru Craiova din etapa a doua.

În ciuda presiunii, Slobozia a fost aproape de a reduce din diferență înainte de pauză, dar Popescu a respins un șut periculos al lui Camara în minutul 44.

Craiova a continuat să creeze ocazii, iar în minutul 76, reușita lui Gele a fost anulată după o analiză VAR de 5 minute, stabilind că Afalna a fost în ofsaid.

Unirea Slobozia a terminat meciul în inferioritate numerică, Dinu primind al doilea cartonaș galben în minutul 84. Scorul final a fost stabilit de Mitriță în minutul 90+4, cu un șut la colțul lung, asigurând astfel o victorie clară pentru Craiova.

Sursă foto: facebook.com/UCVOficial